A A A

Android 7.0 dla smartfonów Lenovo Moto

10 października 2016, 07:30
Poznaliśmy szczegóły dotyczące aktualizacji telefonów Lenovo Moto do najnowszej wersji Androida.
Android 7.0 dla smartfonów Lenovo Moto

Aktualizacja będzie dostępna dla większości smartfonów Lenovo Moto jeszcze w tym roku, dzięki czemu właściciele urządzeń już niedługo będą mogli cieszyć się odświeżonym wyglądem interfejsu, nowymi funkcjami oraz wyższą wydajnością. Aktualizacja wprowadza także udoskonalenia w kwestii bezpieczeństwa danych i urządzenia, tj.: szyfrowanie pojedynczych plików dla każdego użytkownika oraz aktualizacje bezpieczeństwa wykonywane w tle.

System Android 7.0 Nougat jeszcze w tym roku będzie udostępniany dla następujących urządzeń:

- Moto G4, Moto G4 Plus, Moto G4 Play

- Moto X Style, Moto X Play, Moto X Force

- Moto Z, Moto Z Play

- Nexus 6

Najważniejsze cechy nowego oprogramowania

- Multitasking - najważniejszą zmianą jest możliwość dzielenia ekranu i korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie.

- Dane ratujące życie - aktualizacja już na etapie konfiguracji pyta o grupę krwi, przyjmowane leki, alergie i awaryjny numer kontaktowy, a następnie umożliwia wyświetlenie ich w krytycznej sytuacji nawet na zablokowanym ekranie.

- Odpowiedzi na powiadomienia - nowy system wprowadza opcję odpowiedzi z poziomu powiadomień, przez co można odpowiedzieć na wiadomość bez konieczności odblokowania ekranu i uruchamiania aplikacji.

- Odświeżone menu ustawień - Android 7.0 Nougat oznacza łatwiejszy dostęp i konfigurowanie najbardziej przydatnych ustawień. W menu, pod nazwą konkretnej grupy ustawień pojawił się dodatkowy opis z większa ilością informacji.

- Nowe centrum powiadomień i szybkich ustawień - powiadomienia są wyświetlane w grupach według aplikacji, z której pochodzą, dzięki czemu zajmują mniej miejsca na ekranie.

- Dostosowanie wyglądu ekranu - aktualizacja daje użytkownikom możliwość dostosowania wyglądu ekranu do własnych preferencji.

- Oszczędzanie baterii - Android 7.0 Nougat udoskonala funkcję zarządzania energią Doze, która we wcześniejszej odsłonie zawieszała działanie aplikacji, kiedy telefon był przez dłuższy czas w bezruchu np. w nocy.

- Większa wydajność w grach - nowy soft obsługuje API Vulkan, który jest następcą OpenGL. Co to oznacza dla użytkownika? Wyższa jakość grafiki - ostrości oraz efektów specjalnych, a także optymalizacja korzystania z mocy mobilnego procesora.

- Oszczędzanie danych - do nowych funkcji o dużym znaczeniu trzeba też zaliczyć ochronę przed przypadkowym pobieraniem danych w tle poza siecią WiFi oraz opcję ustawiania limitów na ilość pobieranych danych.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto