A A A

Android 8.1 kontra oszczędzanie baterii

10 listopada 2017, 07:10
Android w wersji 8.1 został wyposażony w funkcję, która ma zmniejszyć zużycie baterii w smartfonie.
Android 8.1 kontra oszczędzanie baterii

Jedną z najważniejszych nowości Androida 8.1 jest wbudowane narzędzie do wykrywania aplikacji i procesów, które nie pozwalają urządzeniu "odpoczywać" w trybie czuwania. To tak zwane "wakelocki". Obecnie, każdy użytkownik Androida może korzystać z zewnętrznych aplikacji wykrywających tego typu procesy, jednak wbudowane narzędzie z pewnością będzie bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

Funkcja będzie wskazywać aplikacje odpowiadające za drenaż baterii w trybie uśpienia, a także przedstawiać działania, które dana aplikacja podejmuje. Użytkownik będzie więc mógł sprawdzić jaka aplikacja i kiedy pobierała informacje o lokalizacji lub korzystała z transmisji danych.

Pierwsi testerzy zwracają także uwagę na skuteczniejszy system zarządzania pamięcią operacyjną, który sprawia, że urządzenie działa szybciej, nawet przy kilku aplikacjach uruchomionych jednocześnie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Radioodbiornik Scansonic IN220BT
22 lutego 2018
C4i wprowadza na polski rynek najnowszy super radioodbiornik Scansonic − model IN220BT. To niewielkich rozmiarów urządzenie oferuje...Allview X5 Soul – nowe szczegóły
22 lutego 2018
Rumuńska marka smartfonów i tabletów, wyjawia szczegóły odnośnie nadchodzącego flagowca – X5 Soul – pierwszego smartfonu marki...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto