A A A

Android 8.1 kontra oszczędzanie baterii

10 listopada 2017, 07:10
Android w wersji 8.1 został wyposażony w funkcję, która ma zmniejszyć zużycie baterii w smartfonie.
Android 8.1 kontra oszczędzanie baterii

Jedną z najważniejszych nowości Androida 8.1 jest wbudowane narzędzie do wykrywania aplikacji i procesów, które nie pozwalają urządzeniu "odpoczywać" w trybie czuwania. To tak zwane "wakelocki". Obecnie, każdy użytkownik Androida może korzystać z zewnętrznych aplikacji wykrywających tego typu procesy, jednak wbudowane narzędzie z pewnością będzie bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

Funkcja będzie wskazywać aplikacje odpowiadające za drenaż baterii w trybie uśpienia, a także przedstawiać działania, które dana aplikacja podejmuje. Użytkownik będzie więc mógł sprawdzić jaka aplikacja i kiedy pobierała informacje o lokalizacji lub korzystała z transmisji danych.

Pierwsi testerzy zwracają także uwagę na skuteczniejszy system zarządzania pamięcią operacyjną, który sprawia, że urządzenie działa szybciej, nawet przy kilku aplikacjach uruchomionych jednocześnie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zestaw słuchawkowy dla streamerów
23 września 2018
Firma Razer poinformowała, że na rynek trafia Razer Ifrit – zestaw słuchawkowy o minimalistycznej budowie. Ifrit przeznaczony jest dla...Opaska Hykker SmartyFit 3 w Biedronce
22 września 2018
Mierzy kroki, monitoruje sen, liczy spalone kalorie - w najbliższy poniedziałek 24 września do oferty Biedronki trafi nowa generacja...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto