A A A

Android 8.1 kontra oszczędzanie baterii

10 listopada 2017, 07:10
Android w wersji 8.1 został wyposażony w funkcję, która ma zmniejszyć zużycie baterii w smartfonie.
Android 8.1 kontra oszczędzanie baterii

Jedną z najważniejszych nowości Androida 8.1 jest wbudowane narzędzie do wykrywania aplikacji i procesów, które nie pozwalają urządzeniu "odpoczywać" w trybie czuwania. To tak zwane "wakelocki". Obecnie, każdy użytkownik Androida może korzystać z zewnętrznych aplikacji wykrywających tego typu procesy, jednak wbudowane narzędzie z pewnością będzie bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

Funkcja będzie wskazywać aplikacje odpowiadające za drenaż baterii w trybie uśpienia, a także przedstawiać działania, które dana aplikacja podejmuje. Użytkownik będzie więc mógł sprawdzić jaka aplikacja i kiedy pobierała informacje o lokalizacji lub korzystała z transmisji danych.

Pierwsi testerzy zwracają także uwagę na skuteczniejszy system zarządzania pamięcią operacyjną, który sprawia, że urządzenie działa szybciej, nawet przy kilku aplikacjach uruchomionych jednocześnie.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto