A A A

Android N dostępny w wersji deweloperskiej

10 marca 2016, 13:30
Firma Google niespodziewanie udostępniła deweloperską wersję Androida N. Jakie nowości znajdziemy w nowej wersji systemu?
Android N dostępny w wersji deweloperskiej

Jedną z najważniejszych nowości Androida N będzie tzw. split-screen, czyli możliwość pracy na dwóch jednocześnie uruchomionych i współdzielonych ekran aplikacjach. Pierwsi testerzy donoszą, że działa bardzo sprawnie za aplikacjami firm trzecich.

Nowe centrum powiadomień nie tylko wygląda trochę inaczej, ale przede wszystkim wyświetla jeszcze więcej informacji i umożliwia odpowiadanie na wiadomości.

Google dał możliwość zablokowania tapety ekranu głównego i blokady, aby tylko użytkownik mógł ją zmienić.

Dzięki nowym rozwiązaniom dla twórców oprogramowania aplikacje będą ważyć mniej niż dotychczas, co pozwoli zachować więcej miejsca na ważne dla użytkownika dane.

Pojawiła się również możliwość nagrywania wideo z zewnętrznego źródła, np. z telewizji.

Google poprawił również zarządzenie energią, tryb drzemki czy funkcję pozwalającą lepiej kontrolować zużycie danych - użytkownik będzie mógł określić, ile MB zużyje dana aplikacja.

Tak w skrócie prezentują się najważniejsze zmiany, jakie Google wprowadzi do Androida N. Warto również wspomnieć, że pierwsi testerzy bardzo chwalą płynność działania nowej wersji, pomimo że jest ona wczesną betą.

Nowe oprogramowanie możne pobrać każdy posiadacz smartfonów serii Nexus. Odradzamy to jednak, ponieważ system wciąż nie nadaje się do komfortowego i codziennego użytkowania.


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto