A A A

Android Things - co o nim wiemy?

14 maja 2018, 10:30
Google udostępniło system Android Things. Co to za OS i co będzie z niego korzystało?
Android Things - co o nim wiemy?

Systemu będą używać inteligentne głośniki Google Home, a także Lenovo, LG i JBL. Będzie on także obsługiwał ekrany i wszystkie inne akcesoria należące to tak zwanego Internetu Rzeczy.

Android Things pierwotnie miał się nazywać Brillo i pod taką nazwą zapowiadali go przedstawiciele Google w 2015. Jest to platforma, która została stworzona do obsługi interaktywnych rzeczy, systemów automatyki domowej i wielu innych rozwiązań, które potrzebują systemu operacyjnego, ale możliwie najprostszego i najmniej energochłonnego.

System używa protokołu Google Wave, który był już wcześniej obecny w rozwiązaniach SmartThings Samsunga. Deweloperzy posiadają pakiety oprogramowania na platformy: Intel Edison, NXP Pico i Raspberry Pi 3.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Android TV
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Coraz częstsze ataki DDoS na firmy
20 maja 2018
Z badania Kaspersky Lab wynika, że jedna trzecia organizacji nie stosuje rozwiązań do ochrony przed atakami DDoS, licząc, że zajmą się tym...


Uniwersalny selfie stick
19 maja 2018
Styl fotografowania otaczającej nas rzeczywistości zmienił się mocno w przeciągu ostatnich kilku lat. Świat współczesnej fotografii trudno...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto