A A A

Android Things - co o nim wiemy?

14 maja 2018, 10:30
Google udostępniło system Android Things. Co to za OS i co będzie z niego korzystało?
Android Things - co o nim wiemy?

Systemu będą używać inteligentne głośniki Google Home, a także Lenovo, LG i JBL. Będzie on także obsługiwał ekrany i wszystkie inne akcesoria należące to tak zwanego Internetu Rzeczy.

Android Things pierwotnie miał się nazywać Brillo i pod taką nazwą zapowiadali go przedstawiciele Google w 2015. Jest to platforma, która została stworzona do obsługi interaktywnych rzeczy, systemów automatyki domowej i wielu innych rozwiązań, które potrzebują systemu operacyjnego, ale możliwie najprostszego i najmniej energochłonnego.

System używa protokołu Google Wave, który był już wcześniej obecny w rozwiązaniach SmartThings Samsunga. Deweloperzy posiadają pakiety oprogramowania na platformy: Intel Edison, NXP Pico i Raspberry Pi 3.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Android TV
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Uniwersalne powerbanki z USB typu C
19 marca 2019
Coraz więcej urządzeń korzysta z portu USB typu C. Producenci powerbanków idąc za tym trendem oferują w swoich przenośnych bateriach tego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto