A A A

Android i Google na spacerze

2 września 2019, 20:20
Usprawnienie Map Google w wersji mobilnej, z którego będziecie zadowoleni.
Android i Google na spacerze

Mapy Google w wersji mobilnej zyskały nowe usprawnienie. Wszystko za sprawą wprowadzenia warstwy Street View na urządzenia z systemem Android. Od teraz możemy śledzić sfotografowane przez Google ulice bezpośrednio z naszego smartfona.

Mobilna wersja Street View pozwoli nam więc m.in. na porównanie w czasie rzeczywistym mijanej okolicy z danymi zawartymi w Google Maps. Ułatwi to posiadaczom smartfona z Androidem błyskawiczne rozpoznanie terenu, w którym się znajdują, i skierowanie swych kroków prosto do celu. Podgląd ulicy działa analogicznie jak w desktopowej wersji Google Maps.

Po włączeniu w mobilnej aplikacji Google Maps nowej warstwy Street View otrzymamy siatkę dróg. I tu kolejne usprawnienie – miejsca, które zostały sfotografowane przez Google'a, zostały bowiem oznaczone na niebiesko. Dzięki temu z góry wiemy, że są dostępne w wersji bezpośredniego widoku ulicy wprost z naszego smartfona.

Aby skorzystać z usługi Street View w Mapach Google 10.23.4, wystarczy dotknąć okrągłego przycisku z plusem (FAB) po prawej stronie. Wyświetlona zostanie opcja „Eksploruj". Do wcześniejszych widoków mapy (domyślny, satelitarny, teren) dodano Street View. Nowość jest podkreślona w menu kolorem niebieskim.

To kolejne udogodnienie dla użytkowników mobilnej wersji Map Google. Wcześniej dodane zostały inne funkcje, m.in. informacje o fotoradarach i wypożyczalniach rowerów.

Na razie Street View w wersji mobilnej zobaczymy jedynie na smartfonach z Androidem. Edycja na iOS-a już wkrótce.

fot. 123RF

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok na szczycie
15 października 2019
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto