A A A

Android w Europie z wyborem wyszukiwarki

2 sierpnia 2019, 13:10
W przyszłym roku na smartfonach pojawi się zmieniony ekran wyboru wyszukiwarki.
Android w Europie z wyborem wyszukiwarki

Europejscy użytkownicy smartfonów i innych urządzeń z systemem Android zobaczą na początku 2020 roku nowy ekran wyboru wyszukiwarki – poinformował koncern Google.

Podczas pierwszej konfiguracji nowego telefonu lub tabletu właściciel urządzenia wskaże domyślnego usługodawcę, odpowiedzialnego za wyszukiwanie w głównym oknie Androida oraz w przeglądarce Chrome (o ile będzie z niej korzystał). Ustawienie takie będzie można później zmienić.

Na liście wyboru pojawią się (poza Google'em) trzej operatorzy usług wyszukiwania. Zostaną oni wyłonieni w drodze aukcji; listy wyszukiwarek mogą różnić się w poszczególnych krajach UE.

Koncern z Mountain View ma pobierać opłatę od firmy, którą wybierze użytkownik smartfona. Termin składania ofert do aukcji mija 13 września, a jej wyniki zostaną ogłoszone 31 października osobno dla każdego państwa wchodzącego w skład Unii Europejskiej.

Decyzja o daniu możliwości wyboru usługodawcy jest wynikiem nałożenia na Google'a rekordowej kary w wysokości 4,34 miliarda euro (czyli ok. 5 miliardów dolarów) za naruszenia przepisów antymonopolowych Unii Europejskiej. Orzeczenie z lipca 2018 r. wymaga od firmy zaprzestania „nielegalnego wiązania" przeglądarki Chrome i wyszukiwarki z systemem Android. Komisja Europejska przedstawiła ponadto Google'owi listę warunków, które fkoncern musi spełnić aby uwolnić się od zarzutów o nadużywanie pozycji na rynku.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto