A A A

Android w akcji

25 września 2008, 13:32
Android w akcji

T-Mobile zaprezentowało smartfon G1 – pierwsze urządzenie mobilne wykorzystujące opensource'owy system operacyjny Android stworzony przez Google.

Urządzenie ma dotykowy ekran, kamerę z matrycą o rozdzielczości 3 Mpix oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY. Wyposażone jest w moduł komunikacji UMTS oraz WiFi. Zaczną wadą jest brak większej ilości wbudowanej pamięci – ale telefon można łatwo "wyleczyć" z tej przypadłości, umieszczając dodatkową kartę pamięci we wbudowanym slocie.

Razem z telefonem zaprezentowano funkcje i aplikacje działające w systemie Android:

  • Google Maps wykorzystujący kompas wbudowany w aparat, co umożliwia oglądanie obiektów i odwracanie obrazu o 360 stopni.
  • Google Maps Street View – umożliwiający wirtualne zwiedzanie miast na poziomie ulic.
  • Klient poczty elektronicznej Gmail.
  • Android Market – platforma oferująca aplikacje oraz połączone istniejące i nowe usługi projektowane przez programistów z całego świata – do pobrania na telefon.
  • Sklep Amazon z muzyką w formacie mp3.

G1 w pierwszej kolejności trafi na amerykański rynek. Będzie tam oferowany w cenie 179 dolarów przy podpisaniu umowy na 2 lata. W listopadzie smartfon zawita do Europy – kiedy trafi do Polski, jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Informacja prasowa


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto