A A A

Andromeda - nowy system operacyjny Google

27 września 2016, 07:30
Coraz więcej wskazuje na to, że w październiku zobaczymy nowy system operacyjny autorstwa Google - Andromedę. Będzie on następcą nieudanego eksperymentu o nazwie Chrome OS.
Andromeda - nowy system operacyjny Google

Na ślady nowego systemu natrafiono w kodzie zaszytym w Androidzie 7.0 Nougat, gdzie wielokrotnie pojawia się tajemnicza nazwa Andromeda. Andromeda ma być połączeniem Androida oraz Chrome OS i celuje w rynek, który jest obecnie zdominowany przez Windowsa 10. System ma być uniwersalny, oferować dużo większe możliwości niż Android, ale jednocześnie być lżejszy od popularnych okienek i zdolny do działania na każdym sprzęcie.

Andromeda, jeśli rzeczywiście istnieje, zapewne pojawi się na konferencji I/O Google 4 października. Hiroshi Lockheimer, jeden z prezesów Google, udostępnił na Twitterze post, w którym zdradza, że jest tak samo podekscytowany nadchodzącą konferencją, jak tą, na której przedstawiono pierwszą edycję systemu Android.

Czy, mimo porażki Chrome OS, Google wreszcie dostarczy prawdziwego konkurenta dla Windows?

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
geekboy68k
geekboy68k
29 września 2016, 12:47
Emiel napisał(a): Niestety ale wiele rzeczy w Polsce jest nieopłacalnych w porównaniu do np USA np iPhone najnowszy kosztuje 650$ co jest świetną cena jak za taki telefon, w Polsce? Netflix, chrombooki i wiele, wiele innych. Podatki, podatki i jeszcze raz podatki. Te 649 USD za iPhone 7 32 GB w USA to cena netto. Oni też mają coś w rodzaju naszego VAT-u (podatek lokalny) - zazwyczaj ok. 8% - który różni się w zależności od stanu i jest naliczany przy zakupie, stąd też nie wlicza się go do ceny "półkowej". 649 USD to 2491 PLN. Dodajmy do tego VAT 23% = 573 PLN, czyli razem wychodzi ~3064 PLN. W Polsce analogiczny sprzęt kosztuje 3349 PLN brutto (2579 PLN netto). Jak nie trudno policzyć, różnica to raptem 88 PLN (na cenie netto). Podsumowując - to nie Apple zawyża ceny swoich produktów, tylko władze. Podatek od towarów i usług obciąża ostatnie ogniwo transakcji, stąd też cena jest jaka jest. Nie zmienia to jednak faktu, że polityka cenowa nie jest logiczna z punktu widzenia rynkowego. Produkty z jabłkiem są popularniejsze w USA niż w Polsce, stąd też to tam powinny kosztować więcej (wciąż rozmawiamy o cenie netto) - no ale każdy segment rynku rządzi się swoimi własnymi, trochę odmiennymi prawami.
avatar
Emiel
29 września 2016, 12:36
Niestety ale wiele rzeczy w Polsce jest nieopłacalnych w porównaniu do np USA np iPhone najnowszy kosztuje 650$ co jest świetną cena jak za taki telefon, w Polsce? Netflix, chrombooki i wiele, wiele innych.
koneton
koneton
29 września 2016, 08:05
Dokładnie. Wszystkie fora Linuksowe pełne były zachwytów nad tym sprzętem, który tam chodził w cenie 50% ceny podobnego z Windowsem, a można było łatwo na nim zainstalować pełną dystrybucję.
avatar
Emiel
28 września 2016, 17:57
W Polsce były nieopłacalne ale z tego co pamiętam w USA jak najbardziej sie oplacal i było to fajnie urządzenie.
kamel16
kamel16
28 września 2016, 16:49
koneton napisał(a): Ja tam nie wiem, czy sprzęt ma zawyżoną cenę, bo większość Chromebooków (przynajmniej w USA) Przypomnę więc, że 11calowy chromebook w najtańszej opcji kosztował okrągłe 999PLN. Powinieneś pamiętać. http://www.pcformat.pl/News-Chromebooki-Chromebase-i-Chromebox-dostepne-w-Polsce,n,13148
koneton
koneton
28 września 2016, 08:49
Ja tam nie wiem, czy sprzęt ma zawyżoną cenę, bo większość Chromebooków (przynajmniej w USA) była kupowana po to, by postawić na nim Linuksa, bo było to tańsze niż kupienie porównywalnego laptopa z Windowsem. Dla wielu ludzi możliwości jakie daje ten sprzęt są wystarczające. Sprawdzisz na nim pocztę, obejrzysz filmy, poprzeglądasz internety, facebooki i inne, a do tego dojdzie jeszcze baza aplikacji z Androida. Windows może się przy tym schować.
geekboy68k
geekboy68k
28 września 2016, 01:16
Nie będę pisał o literówce w nazwie tematu, bo wszyscy się już przyzwyczaili :E
kamel16
kamel16
27 września 2016, 16:45
Czy znowu sytuacja się powtórzy i otrzymamy system, który poza wyświetlaniem reklam i śledzeniem nie posiada żadnych innych funkcji, do tego jest dystrybuowany na sprzęcie sprzedawanym po 40% zawyżonej cenie? IMO nie zanosi się na to, by poza zmianą nazwy, zmieniło się coś jeszcze.
avatar
h0uek
27 września 2016, 11:20
"Andromeda - (...)" Tymczasem na zdjęciu Windows...
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto