A A A

Ankieta@gazeta.pl i fala spamu z powodu wycieku?

13 stycznia 2009, 11:23
Użytkownicy kont pocztowych w portalu Gazeta.pl zostali wczoraj zaskoczeni niespotykaną ilością spamu. Powodem wiadomości typu "szukam żony", "szukam dobrze obdarzonego mężczyzny z Kutna na dzisiejszy wieczór", czy też "twoja stara rozsyła spam", był błąd jednego z pracowników serwisu.
Ankieta@gazeta.pl i fala spamu z powodu wycieku?

Lawina spamu ruszyła około godziny dwunastej. Każdy kto chciał, aby jego wiadomość dotarła do setek tysięcy użytkowników, musiał jedynie wysłać list na adres ankieta@gazeta.pl. Gdy internauci odkryli lukę, już za chwilę rozeszła się ona lotem błyskawicy wśród użytkowników globalnej sieci. Wszyscy zaczęli z niej masowo korzystać. Były listy reklamujące zakup sprzętu, ogłoszenia oraz zwykłe dowcipy w stylu "Pozdrawiam koleżankę" etc, etc.

Feralną skrzynkę wyłączono około godziny piętnastej, jednak jeszcze do dziewiętnastej wiadomości spływały na adresy darmowych kont w domenie Gazety. W wyniku błędu niektórzy internauci odnotowali po kilkaset niechcianych wiadomości.

Źródło: forum.gazeta.pl


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto