A A A

Antysemickie posty w ponad 80% przypadków nie są usuwane

3 sierpnia 2021, 15:30
Dane dotyczą największych mediów społecznościowych.
Antysemickie posty w ponad 80% przypadków nie są usuwane

Nienawiść w internecie

Jak wynika z raportu Center for Countering Digital Hatred (CCDH), największe platformy społecznościowe usuwają średnio zaledwie 20% antysemickich wpisów. CCDH oskarżył gigantów technologicznych o bycie „bezpieczną przestrzenią do szerzenia rasizmu i propagandy wymierzonej w Żydów".

W raporcie najgorszy wynik ma Facebook: na 129 zgłoszonych antysemickich wpisów, usunął zaledwie 14 (10,9%). Kolejne są: Twitter (15/137, 11%), TikTok (22/119, 18,5%), Instagram (52/277, 18,8%) i YouTube (11/52, 21,2%). Uśredniony wynik nieusuniętych postów o charakterze antysemickim dla wszystkich platform wynosi 84%.

 

Niebezpieczne działania

CCDH precyzuje, że zgłoszone posty najczęściej były negowaniem Holokaustu, teoriami spiskowymi o tym, że Żydzi mają nieuczciwie rządzić światem i treściami neonazistowskimi.

Do raportu odnieśli się przedstawiciele mediów społecznościowych. Rzecznik YouTube'a podziękował za „informację zwrotną od CCDH" i dodał, że platforma w pierwszym kwartale roku usunęła aż 85 000 filmów. Twitter lakonicznie stwierdził, że „zdecydowanie potępia antysemityzm" i wie, że jest w tej sprawie „więcej do zrobienia". Facebook pochwalił się zaś, że usuwa piętnaście razy więcej nienawistnych treści niż w 2017 r., a 97% z nich zostało zauważone zanim zgłosił je któryś z użytkowników.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
restaumator
3 sierpnia 2021, 15:42
Fani konfederacji mają swoje eldorado :)
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto