A A A

Antywirus dedykowany telewizorom z Androidem

28 lutego 2018, 12:00
Skończyły się czasy telewizji tradycyjnej. Podłączenie telewizorów do Internetu zrewolucjonizowało odbiór i formę użytkowania. Naraziło je także na ataki cyberzagrożeń.
Antywirus dedykowany telewizorom z Androidem

ESET Smart TV Security to aplikacja stworzona przez firmę ESET, dostarczającą ochronę antywirusową ponad 110 milionom użytkownikom prywatnym i firmom na całym świecie. Nowy produkt ESET powstał na skutek ewolucji urządzeń Internetu rzeczy (IoT), czyli urządzeń podłączonych do sieci. Jak przewidują statystyki, do 2020 roku na całym świecie będzie ponad 30 miliardów tego typu sprzętów. Dużą część z nich będą stanowić telewizory typu „smart". Zdaniem ekspertów z ESET, takie telewizory mogą zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem czy to wykradającym dane logowania z przeglądarek, czy też całkowicie blokującym dostęp do telewizora, żądając za jego odblokowanie okupu (tzw. zagrożenia ransomware). Cyberprzestępcy mogą również dołączać również takie telewizory do sieci maszyn zombie i przeprowadzać za ich pomocą ataki typu DDoS.

Skuteczna ochrona antywirusowa Smart TV

Nowa aplikacja antywirusowa ESET Smart TV Security jest dostępna w tzw. modelu freemium. Oznacza to, że użytkownik może za darmo skorzystać z jej niektórych funkcji. Jeśli aplikacja ESET znajdzie zagrożenie, to wyświetli odpowiedni komunikat i od razu je unieszkodliwi.

Rozwiązanie ESET Smart TV Security chroni przed złośliwym oprogramowaniem telewizory z systemem Android TV, a także niektóre konsole dla graczy, tj. Nvidia Shield, czy Razers Forge. Aplikację można pobrać wyłącznie z dedykowanego sklepu Google Play dostępnego na telewizorach z Android TV. Funkcje premium produktu można przetestować przez okres 30 dni. Producent umożliwia zakup aplikacji albo z licencją roczną, albo z płatnościami w cyklach miesięcznych.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto