A A A

Aparat Google - lepsze zdjęcia dla osób z Androidem 4.4

17 kwietnia 2014, 11:10
Google udostępniło w sklepie Google Play aplikacjię do robienia zdjęć - Aparat Google. umożliwia ona wykonywanie zdjęć z rozmyciem soczewkowym oraz fotografii sferycznych.
Aparat Google - lepsze zdjęcia dla osób z Androidem 4.4

Zła informacja jest taka, że Aparat Google działa jedynie na smartfonach oraz tabletach z systemem Android 4.4 KitKat. Kto ma nową wersję Androida, ten będzie mógł robić zdjęcia z rozmyciem soczewkowym, pozwalające uzyskać zdjęcia ze spłyconą głębią ostrości - jak na lustrzance. Najpierw robimy dwa zdjęcia, a potem możemy zmieniać głębię ostrości. Ta opcja pojawiła się w HTC One M8, Xperia Z2 oraz Galaxy S5. W przypadku Aparatu Google nie działa tak dobrze, jak na wspomnianych telefonach - ale przynajmniej nie musimy kupować nowego sprzętu.

Prawdziwą sensacją wydaje się natomiast być zdjęcia sferyczne z widokiem 360º. Wykonujemy serię kolejnych zdjęć, które zostaną zmontowane w jedno, wielkie zdjęcie otaczającej nas przestrzeni. Telefon wyznacza nam kolejne punkty, na które należy nakierować aparat, aby ten automatycznie wykonał zdjęcie. Proces robienia zdjęć i konwersji trwa nawet kilkanaście minut. Podobną techniką wykonujemy zdjęcia panoramiczne.

Dodatkowo aplikacja ma odświeżony interfejs, który nie wchodzi użytkownikowi w drogę i skupia się wokół dużego przycisku fotografowania/nagrywania

Aplikację znajdziemy tutaj

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto