A A A

Aparat z technologią GPS i funkcją geotagowania

20 stycznia 2010, 13:23
Aparat z technologią GPS i funkcją geotagowania

Samsung Digital Imaging zaprezentował najnowsze modele zaawansowanych aparatów kompaktowych serii WB. W nowych urządzeniach – WB650 i WB600 – zastosowano 12 megapikselową matrycę oraz szerokokątny obiektyw 24mm Schneider Kreuznach z 15-krotnym zoomem optycznym. Dodatkowo, model WB650 wyposażono w trzycalowy wyświetlacz Amoled i wbudowany moduł GPS z możliwością geotagowania zdjęć z całego świata.

Obiektyw ultra-szerokokątny 24mm z 15-krotnym zoomem optycznym

Nowe modele Samsung WB650 i WB600 oferują najlepsze parametry w klasie kompaktowych aparatów typu high-zoom dzięki zastosowaniu super szerokokątnego obiektywu 24mm z 15-krotnym zoomem optycznym. Wykorzystane w serii WB obiektywy, jako pierwsze na świecie, oferują tak duże zbliżenia przy grubości aparatu poniżej 30mm. Szeroki kąt i właściwości teleobiektywu pozwalają na uchwycenie szerszego planu z mniejszej odległości.

 

Optyka Schneider KREUZNACH wykorzystuje także podwójną, optyczną i cyfrową stabilizację obrazu, co ułatwia wykonanie perfekcyjnie ostrych ujęć. Stabilizator optyczny równoważy drżenie rąk, delikatnie przesuwając soczewkę w kierunku przeciwnym do ruchu aparatu. Jeśli to nie wystarczy, do akcji wkracza stabilizator cyfrowy, który minimalizuje możliwość wykonania nieostrej fotografii.

Zaawansowany ekran AMOLED

W modelu WB600 zastosowano ekran TFT LCD o przekątnej 3 cali. Aparat WB650 wyposażono natomiast w 3-calowy wyświetlacz AMOLED. Monitor zapewnia znacznie jaśniejszy i ostrzejszy obraz, który możemy oglądać nawet w pełnym słońcu. Zastosowanie ekranu AMOLED to również mniejsze zużycie energii, wyższy kontrast i żywsze kolory. Wykonane zdjęcia można oglądać pod dowolnym kątem, bez najmniejszej utraty ich jakości.

 

Technologia GPS i funkcja geotagowania

Samsung WB650 wykorzystuje wbudowany odbiornik GPS z funkcją geotagowania, co pozwala na dokładne określenie, gdzie na świecie dane zdjęcie zostało zrobione – aparat zapisuje informacje na temat długości i szerokości geograficznej, a także określa miasto, region i państwo. Użytkownik może również sprawdzić dokładne położenie miejsca wykonania fotografii na mapie w aparacie, bez konieczności przesyłania zdjęć do Internetu.

Nagrywanie wideo w jakości HD

Oba nowe modele aparatów – WB650 i WB600 – rejestrują również obrazy wideo w rozdzielczości 720p przy prędkości 30 klatek na sekundę. Dzięki zastosowaniu kodeka H.264 i łączności HDMI, aparat można podłączyć bezpośrednio do telewizora. Dla zapewniania najlepszej możliwej jakości wideo, nowe urządzenia wyposażono w inteligentny tryb automatycznego rozpoznawania scen Smart Auto. Funkcjonalność trybu Smart Auto w porównaniu z poprzednimi modelami serii (WB550 i WB500) rozbudowano o możliwość zastosowania zarówno do zdjęć, jak i filmów. Technologia ta, podobnie jak
w przypadku fotografii, pozwala na dokładną analizę kompozycji ujęcia i automatyczny wybór spośród czterech zaprogramowanych ustawień takiego, które zapewni optymalną ekspozycję i balans kolorów.

 


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościGorsze dni Mozilli
17 stycznia 2020
Korporacja Mozilla zwalnia 70 pracowników ze względu na kurczące się wpływy od sponsorów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto