A A A

Aparaty z zoomem 50x od Fujifilm

19 stycznia 2015, 10:00
Firma Fujifilm zaprezentowała nowe modele aparatów FinePix S9900W i S9800. Urządzenia zostały wyposażone w obiektywy z zoomem optycznym 50x.
Aparaty z zoomem 50x od Fujifilm

Główną zaletą nowych aparatów jest obiektyw Fujinon z zoomem optycznym 50x. Szkło charakteryzuje się światłem F2,9-F6,5 oraz zakresem optycznym odpowiadającym 24-1200 mm. W jego konstrukcji optycznej wykorzystano 3 elementy asferyczne i 2 elementy ze szkła ED. Uzupełnieniem możliwości obiektywu jest technologia inteligentnego zoomu cyfrowego, która umożliwia powiększenie 100x.

Ostrość obrazu zapewnia układ stabilizacji z przesunięciem obiektywu. Podczas nagrywania filmów pomocny ma być nowy, 5-osiowy stabilizator, który łączy w sobie 2-osiową stabilizację optyczną i 3-osiową stabilizację elektroniczną. Aparat umożliwia nagrywanie filmów Full HD 1920 x 1080 z szybkością do 60 klatek na sekundę oraz zapis materiałów w zwolnionym tempie 480 kl./s.

W aparatach zastosowano matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 16,2 MPix i rozmiarze 1/2,3, która zapewnia maksymalną czułość ISO 12800. Szybkość fotografowania w trybie zdjęć seryjnych wynosi do 10 klatek na sekundę (maksymalnie 10 klatek). Każde ujęcie można wykadrować i obejrzeć na tylnym wyświetlaczu LCD lub we wbudowanym wizjerze elektronicznym. W obu modelach wizjer ten ma rozdzielczość 920 000 punktów.

Model S9900W ma dodatkowo funkcję, dzięki której użytkownicy mogą za pomocą tabletu lub smartfona zdalnie obsługiwać aparat, a także szybko przesyłać swoje zdjęcia i filmy na urządzenia mobilne Wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację Fujifilm Camera Remote, a następnie używając dedykowanego przycisku Wi-Fi umieszczonego na korpusie aparatu cieszyć się możliwością korzystania z bezprzewodowego połączenia LAN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto