A A A

Apka dla wędkarzy

10 sierpnia 2020, 17:20
WeFish zrzesza grupę miłośników łowienia ryb.
Apka dla wędkarzy

Niezbędnik wędkarza

Aplikacja WeFish, którą można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS, to narzędzie do organizowania wypraw na ryby, kupowania niezbędnych do wędkowania elementów oraz dzielenia się dokonaniami ze społecznością. Program skonstruowano dla zapalonych wędkarzy na każdym szczeblu przygody z łowieniem.

 

Zarzuć wędkę

Aby rozpocząć przygodę z WeFish, trzeba założyć konto i określić, na jakim poziomie wędkarstwa się aktualnie jest. Program dostosowany jest pod wszystkich "miłośników rybek", od początkujących amatorów po zaawansowanych specjalistów. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja przeprowadza przez najważniejsze funkcje programu i pozwala określić też różne nasze wybory, m.in. tego, w jakich wodach najczęściej wędkujemy, aby lepiej dostosować program pod użytkownika.

apka wefish

 

Rybka lubi pływać

Po dostosowaniu ustawień, można już bezproblemowo zanurzyć się w możliwościach apki. Program podzielony jest na wiele sekcji. Można tu znaleźć dział przeznaczony na rejestrowanie złowionych ryb, mapę odwiedzanych miejsc do łowienia, dział z posiadanym ekwipunkiem oraz sekcję podobną do strony głównej Facebooka, która obfituje w zdjęcia, wpisy i kontakty.

Dodawanie wpisów z wypraw odbywa się poprzez specjalny formularz, w którym wystarczy uzupełnić odpowiednie pola. Dane do wprowadzenia obejmują zagadnienia przynęty, techniki łowienia, gatunków ryb, etc. Oprócz zapisywania wędkarskich dokonań, można dzielić się sprzętem. Sekcja ekwipunku pozwala na sprzedaż i wymianę posiadanych artefaktów. Tutaj również wystarczy uzupełnić podany formularz, aby kołowrotek czy żyłka zostały wystawione na aukcję.

 

Frajda i dziennik

Dla miłośników wędkarstwa notowanie miejsc połowów i zebranych łupów pomaga porównywać miejsca łowieckie z innymi lokalizacjami, które mogą przynieść lepsze rezultaty. Również geolokalizacja łowisk jest wygodnym narzędziem, szczególnie, że pozwala na dookreślenie warunków pogodowych i natężenia populacji danych ryb. Dodatkowo społecznościowe funkcje apki pozwalają na przebywanie w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Aplikacja jest darmowa, ale na ten moment nie obsługuje języka polskiego. Można z niej korzystać np. po angielsku. Oprócz funkcji dziennika połowów apka wspiera też walkę z plastikiem i zachęca do sprzątania terenów łowieckich.

fot. WeFish


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto