A A A

Apka do walki z plastikowymi śmieciami

20 listopada 2019, 10:45
W projekt propagujący ograniczenie korzystania z plastiku zaangażowali się nie tylko twórcy aplikacji, ale też artyści i sportowcy.
Apka do walki z plastikowymi śmieciami

Plastik jest obecnie na fali. Dosłownie i w przenośni – w oceanie dryfuje bowiem już ok. 10 milionów kilogramów plastikowych odpadków, a walka z nadmiernym korzystaniem z opakowań z tworzyw sztucznych stała się równie modna, co potrzebna. Do akcji pomagającej ludziom uświadamiać sobie ogrom zniszczeń będących efektem wyrzucania plastiku i nieprzekazywania go do recyklingu (przetwarza się jedynie 9 proc. tworzyw sztucznych) włączyli się twórcy aplikacji My little plastic footprints. W projekt zaangażowało się wielu artystów i sportowców, m.in. rekordziści świata w freedivingu: Nanja van den Broek i William Trubridge. Podczas nurkowania natykają się na tony śmieci, dlatego postanowili wspierać inicjatywę, która pokazuje światu, jak dużo plastikowych śmieci wyrzucamy.

Aplikacja dla Androida i iOS-a pomaga nam sklasyfikować posiadane w domu oraz używane w życiu codziennym przedmioty z plastiku, które z powodzeniem moglibyśmy zamienić na nieszkodzące środowisku. W apce odnajdziemy opisy poszczególnych sprzętów oraz ich zamienników, zadania pomagające nam w zmniejszeniu liczby odpadów oraz informacje poszerzające świadomość na temat zmian spowodowanych ogromem śmieci. W aplikacji można pograć w gry związane z tym tematem, a także wyszukiwać lokalne wydarzenia oraz inicjatywy go dotyczące. Dodatkowo w apce umieszczono dające do myślenia prace artystów zaangażowanych w walkę z zalewającym świat plastikiem.

Edukacyjno-lifestylowa aplikacja jest darmowa.

fot. My little plastic footprints


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto