A A A

Apka do walki z plastikowymi śmieciami

20 listopada 2019, 10:45
W projekt propagujący ograniczenie korzystania z plastiku zaangażowali się nie tylko twórcy aplikacji, ale też artyści i sportowcy.
Apka do walki z plastikowymi śmieciami

Plastik jest obecnie na fali. Dosłownie i w przenośni – w oceanie dryfuje bowiem już ok. 10 milionów kilogramów plastikowych odpadków, a walka z nadmiernym korzystaniem z opakowań z tworzyw sztucznych stała się równie modna, co potrzebna. Do akcji pomagającej ludziom uświadamiać sobie ogrom zniszczeń będących efektem wyrzucania plastiku i nieprzekazywania go do recyklingu (przetwarza się jedynie 9 proc. tworzyw sztucznych) włączyli się twórcy aplikacji My little plastic footprints. W projekt zaangażowało się wielu artystów i sportowców, m.in. rekordziści świata w freedivingu: Nanja van den Broek i William Trubridge. Podczas nurkowania natykają się na tony śmieci, dlatego postanowili wspierać inicjatywę, która pokazuje światu, jak dużo plastikowych śmieci wyrzucamy.

Aplikacja dla Androida i iOS-a pomaga nam sklasyfikować posiadane w domu oraz używane w życiu codziennym przedmioty z plastiku, które z powodzeniem moglibyśmy zamienić na nieszkodzące środowisku. W apce odnajdziemy opisy poszczególnych sprzętów oraz ich zamienników, zadania pomagające nam w zmniejszeniu liczby odpadów oraz informacje poszerzające świadomość na temat zmian spowodowanych ogromem śmieci. W aplikacji można pograć w gry związane z tym tematem, a także wyszukiwać lokalne wydarzenia oraz inicjatywy go dotyczące. Dodatkowo w apce umieszczono dające do myślenia prace artystów zaangażowanych w walkę z zalewającym świat plastikiem.

Edukacyjno-lifestylowa aplikacja jest darmowa.

fot. My little plastic footprints


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowe funkcje Twittera
21 stycznia 2020
Twitter przygotowuje przypięte listy dla Androida i zapowiada możliwość planowania tweetów.

Huawei otrzyma mapy TomToma
21 stycznia 2020
Holenderskie przedsiębiorstwo dostarczy chińskiemu potentatowi cyfrowe wersje map i informacje o ruchu drogowym.

Acer z dwoma laptopami TravelMate
21 stycznia 2020
Konwertowalny lub klasyczny laptop z odporną obudową i wydajną baterią, a do tego w przystępnej cenie? Tak, to TravelMate.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto