A A A

Aplikacja Apple'a ma zastąpić dokumenty

7 lipca 2020, 08:25
Koncern z Cupertino przedstawił nowy produkt, który zastąpi paszport, prawo jazdy i wszystkie inne dokumenty związane z identyfikacją.
Aplikacja Apple'a ma zastąpić dokumenty

Wszystko w jednym miejscu

Apple pracuje nad aktualizacją, która pozwoli użytkownikom iOS-a poruszać się bez dokumentów. Firma planuje zastąpić je swoim nowym produktem, który będzie przydatny szczególnie podczas podróży. Zamiast zabierać ze sobą legitymację, prawo jazdy, dowód osobisty itd., użytkownicy iOS-a posłużą się iPhonem jako cyfrowym dokumentem tożsamości.

Będzie to propozycja nie tylko wygodna, ale i bezpieczna. Klienci koncernu nie będą już musieli się obawiać o zgubienie dokumentów. Cyfrowy produkt przyda się jednak nie tylko podczas wakacji, ale też w wielu innych sytuacjach, w których wymagana jest identyfikacja.

 

Były już przymiarki

To nie pierwszy tego typu pomysł Apple'a. Firma już wcześniej współpracowała z rządem Niemiec i Wielkiej Brytanii nad dowodami osobistymi i paszportami w wersji cyfrowej. W ich przypadku do identyfikacji wykorzystywana jest funkcja NFC (Near Field Communication – bezprzewodowy system transmisji danych na bliskie odległości).

fot. PublicDomainPictures – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto