A A A

Aplikacja ParrotOne ułatwi komunikację niepełnosprawnym

24 lipca 2019, 14:20
ParrotOne upraszcza pisanie wiadomości osobom mającym problemy ze sprawnością rąk i dłoni.
Aplikacja ParrotOne ułatwi komunikację niepełnosprawnym

Twórcą i pomysłodawcą ParrotOne jest Piotr Lewandowski. Jest osobą z niepełnosprawnością i pisanie na klawiaturze sprawiało mu trudność. Z tego względu postanowił opracować program, który uprości to zadanie.

„Mój znajomy ma papugę, która swoją młodość spędziła w klatce i nawet nie wie, że mogłaby latać. Zainspirowało mnie to. Pomyślałem, że osoby z niepełnosprawnościami również często nie zdają sobie sprawy ze swoich możliwości i zamykają się z powodu swoich ograniczeń." – tak tłumaczy pochodzenie nazwy programu jego autor.

ParrotOne umożliwia pisanie całych zdań za pomocą kilku kliknięć. Po wybraniu danej litery na klawiaturze, z boku ekranu pojawiają się sugestie całych zdań oraz ich części, a nad klawiaturą lista słów. Przykładowo, klikając na „C" można wybrać zwrot: „Cześć, co u Ciebie?". Wystarczą trzy ruchy, zamiast kilkunastu, aby zbudować i wysłać taką wiadomość. By dodatkowo przyspieszyć proces, aplikacja uczy się jakich zwrotów najczęściej używa użytkownik i na tej podstawie dobiera kolejne podpowiedzi.

Układ elementów interfejsu aplikacji został tak przemyślany, by ułatwić pisanie ludziom borykającym się ze spastycznością, przykurczami, drżeniem rąk czy wadami wzroku. Całość komunikacji w ramach aplikacji jest dodatkowo szyfrowana. Na ten moment ParrotOne obsługuje angielski, hiszpański i polski. W aktualizacjach pojawią się kolejne języki.

Programik znajdziemy za darmo w sklepie Google Play, choć jest też wersja premium zawierająca m.in. alternatywne motywy graficzne i możliwość wstawiania większej liczby zdjęć profilowych.

fot. ParrotOne


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.



Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto