A A A

Aplikacja WordPress na iOS nie była aktualizowana

25 sierpnia 2020, 09:00
Okazało się, że wina leżała prawdopodobnie po stronie Apple'a.
Aplikacja WordPress na iOS nie była aktualizowana

Napięte relacje

Polityka Apple'a ze względu na restrykcyjne podejście do zasad bezpieczeństwa w wirtualnego często jest przeszkodą dla programistów i producentów aplikacji. Od jakiegoś czasu niedogodności związanych z obostrzeniami dotyczącymi aktualizacji doświadczali też użytkownicy iOS-owej edycji WordPressa.

 

Kolejna apka blokowana

Jak napisał założyciel WordPressa, Matt Mullenweg, apka nie była aktualizowana ponieważ również została zablokowana w App Storze. Według tweeta opublikowanego przez Mullenwega, firma nie mogła wydawać aktualizacji ani wgrywać poprawek błędów, ponieważ Apple wymagał opracowania planu zakupowego w aplikacji i oszacowania przychodów z tytułu sprzedaży aplikacji.

 

Porozumienie stron

Twórca WordPressa opublikował następnie informację, że aby umożliwić użytkownikom sprawne korzystanie z apki, zdecydował się zaakceptować warunki Apple'a. W programie pojawiłyby się nieużyteczne płatne opcje, które miałyby zadowolić giganta w kwestii polityki App Store, jednocześnie nie wymuszając na użytkownikach faktycznych płatności. Na szczęście koncern z Cupertino zmienił podejście. Nie będzie przymusowego oferowania użytkownikom WordPressa płatności wewnątrz apki.

Mullenweg nie wyjaśnił, co spowodowało zmianę zdania producenta iPhone'ów, ale Apple wystosował oświadczenie, w którym informuje, że problem został „rozwiązany” po tym, jak deweloper wycofał wzmiankę o możliwościach płatności. Według firmy jest to teraz „bezpłatna, samodzielna aplikacja” i nie musi korzystać z systemu zakupów w aplikacji. Ponadto przeproszono "za wszelkie zamieszanie, które zostało spowodowane polityką sklepu”.

fot. Twitter


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto