A A A

Aplikacja pomoże odnaleźć zagubione urządzenie Galaxy

16 listopada 2020, 09:00
Samsung przygotował aplikację, dzięki której odnajdziemy nie tylko zagubiony telefon, ale także inne akcesoria z linii Galaxy.
Aplikacja pomoże odnaleźć zagubione urządzenie Galaxy

Znajdzie nawet wyłączony sprzęt

Aplikacja SmartThings Find namierzy zagubione urządzenia Samsunga: telefony, tablety, słuchawki, zegarki i nie tylko. Program korzysta z technologii Bluetooth Low Energy oraz transmisji ultraszerokopasmowej UWB. Dzięki temu zagubiony sprzęt nie musi być nawet włączony, ponieważ jeśli jest offline przez 30 minut, wysyła sygnał Bluetooth LE do pobliskich urządzeń. Zatem jeśli w aplikacji SmartThings zaznaczymy opcję zagubienia sprzętu, jego sygnatura trafia do bazy danych Samsunga. Wtedy wybrane urządzenia z linii Galaxy będą mogły odebrać sygnał Bluetooth LE i zlokalizować położenie.

 

Tylko dla Samsunga

Dzięki modułowi GPS możemy zobaczyć na mapie lokalizację poszukiwanego sprzętu. Po dotarciu na miejsce jesteśmy w stanie namierzyć urządzenie dzięki wysyłanym sygnałom dźwiękowym. Można także wybrać opcję wyszukiwania polegającą na zmianie kolorów w panelu naszej aplikacji. Zielony obszar będzie tym większy, im silniejszy będzie sygnał z urządzenia, które próbujemy znaleźć. Ta funkcja przypomina trochę zabawę w „ciepło – zimno".

Co ważne, aplikacja SmartThings Find pomoże namierzyć jedynie zgubione urządzenia z linii Samsung Galaxy. Działa na telefonach, tabletach, słuchawkach, zegarkach i nie tylko.

fot. Samsung


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Startuje Amazon.pl
27 stycznia 2021
Potentat w branży handlu elektronicznego uruchamia polską wersję serwisu.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto