A A A

Aplikacja społecznościowa byłego doradcy Trumpa zhakowana

6 lipca 2021, 07:00
Gettr okazał się mieć niewystarczające zabezpieczenia.
Aplikacja społecznościowa byłego doradcy Trumpa zhakowana

Przejęcie kont

Gettr to aplikacja społecznościowa uruchomiona niedawno przez Jasona Millera, byłego doradzę Donalda Trumpa. W dniu oficjalnej premiery została zhakowana – konta kilku republikanów, w tym samego Jasona Millera, Mike'a Pompeo (byłego sekretarza stanu USA) i Marjorie Taylor Greene (członkini Izby Reprezentantów, propagatorki teorii spiskowych) zostały przejęte.

Identyfikatory polityków zmieniono na „@JubaBaghdad was here :) ^^ free palestine ^^" („@JubaBaghdad tu był :) ^^ wolna palestyna ^^"). Użytkownik posługujący się na Twitterze nickiem @JubaBaghdad powiedział magazynowi Insider, że zhakowanie profili było bardzo łatwe i zrobił to „po prostu dla zabawy". Jason Miller w e-mailu do portalu The Verge zaznaczył, że choć problem faktycznie zaistniał, został zauważony i naprawiony w ciągu kilku minut.

 

Premiera Gettr

Gettr jest portalem opisywanym przez operatora jako „niestronnicza sieć społecznościowa dla osób z całego świata". Jego zadaniem jest, według oficjalnych reklam, „walka z cancel culture [tzw. kultura unieważniania – przyp. PB], promowanie zdrowego rozsądku, bronienie wolności słowa, rzucanie wyzwania monopolistom wśród portali społecznościowych i stworzenie prawdziwego rynku idei". Aplikacja jest silnie związana z amerykańskim środowiskiem skrajnych republikanów (jest założona przez Jasona Millera, jednym z jej doradców jest Tim Murtaugh, czynnie biorący udział w kampanii prezydenckiej Trumpa). Były prezydent Stanów Zjednoczonych, zbanowany na Facebooku i Twitterze, nie ogłosił jeszcze, czy zamierza założyć konto na Gettr.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto