A A A

Aplikacje iOS śledziły użytkownika?

8 lutego 2019, 11:40
Niektóre aplikacje systemu iOS miały śledzić użytkowników, w tym przechwytywać numery kart kredytowych, hasła i dane do logowania.
Aplikacje iOS śledziły użytkownika?

Aplikacje dla systemu iOS, które wykorzystywały technologię GlassBox służącą do testowania programów mobilnych dla programistów były w stanie pozyskać wrażliwe dane na temat użytkowników korzystających z iPhone'ów. Dowodem w sprawie są zrzuty ekranu z aplikacji Air Canada, która w sprytny sposób pozwalała uzyskać dostęp do hasła użytkownika.

Technologia Glassbox nie wymaga zarówno od Apple ani korzystającej osoby żadnego zezwolenia na to, aby rejestrować ruchy na ekranie oraz każdy krok podczas używania aplikacji.

Na ten moment nie wiadomo, do jak dużego naruszenia danych doszło w wyniku używania Glassbox przez aplikacje znajdujące się w App Store.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Apple, iOS
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
13 lutego 2019, 18:35
Witam! A gdzie w dzisiejszych czasach człowiek nie jest śledzony? Na każdym kroku albo podglądy (kamerki), albo podsłuchy. W banku, na dworcu, w markecie, na poczcie, w parku, w alejach w centrum miasta. Że już o szpiegowskich gadżetach nie wspomnę. Długopisy z kamerką, okularki z kamerką, zegarki z kamerką, w smartfonach geolokalizacja, itd. Może dzięki temu zyskujemy na bezpieczeństwie, ale na prywatności tracimy :jezor: . P.S. "Android" pod tym względem chyba też nie lepszy? :oczy:
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto