A A A

Aplikacje przyciągają bardziej niż przeglądarki

20 lipca 2020, 09:05
Dorośli Amerykanie 90% czasu na smartfonie spędzają w aplikacjach.
Aplikacje przyciągają bardziej niż przeglądarki

4 godziny dziennie

Firma eMarketer podaje, że w tym roku mieszkańcy Stanów Zjednoczonych 83% czasu korzystania z tabletów poświęcą na aplikacje. Jeśli chodzi o smartfony – będzie to już 90% czasu. Różnica wynika z zakupów online: Amerykanie wciąż chętniej przeglądają strony sklepów na tabletach niż telefonach. Ma się ona jednak zmniejszać w najbliższych latach.

Według szacunków eMarketera w 2022 r. użytkownik smartfona w USA średnio spędzi dziennie w aplikacjach 3 godziny i 47 min. Z przeglądarek na urządzeniach mobilnych będzie wtedy korzystał przeciętnie 23 min.

 

Koronawirus przyciąga

Na zmiany nawyków korzystania z urządzeń mobilnych nie trzeba jednak czekać do roku 2022. Już teraz portal analityczny SimilarWeb zauważył zmiany w popularności aplikacji i stron. A to z powodu koronawirusa.

Z danych SimilarWeb wynika, że w Stanach Zjednoczonych ruch internetowy na smartfonach był w kwietniu br. o 11,4% wyższy w porównaniu do kwietnia 2019 r. W ostatnich miesiącach większość czasu korzystania z urządzeń mobilnych użytkownicy poświęcali na aplikacje społecznościowe, wideo i aplikacje do przesyłania wiadomości.

 

Głód wiedzy

Wśród 100 najpopularniejszych witryn internetowych w kwietniu br. znalazły się strony poświęcone technologii, komputerom i mediom społecznościowym (55,6% ruchu z urządzeń mobilnych). Największymi wzrostami cieszyły się portale prawnicze (o 44,9% r/r) oraz rządowe (o 54,9%).

Z ogromnym zainteresowaniem od początku ogłoszenia epidemii spotykała się strona Amerykańskiej Agencji Epidemiologicznej (Centers for Disease Control). Ruch na niej w porównaniu do roku poprzedniego wzrósł w marcu o 1870%, a w kwietniu o 990%.

fot. Kropekk_pl – Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto