A A A

Apple Music – wysoka jakość także dla Androida

25 lipca 2021, 08:30
Użytkownicy smartfonów z systemem Google’a mogą już słuchać muzyki w bezstratnym formacie oraz ścieżek zapisanych z wykorzystaniem technologii Dolby Atmos.
Apple Music – wysoka jakość także dla Androida

Z myślą o audiofilach

Firma Apple opublikowała nową wersję aplikacji Music dla systemu Android. Program obsługuje bezstratne strumieniowanie materiałów audio i dźwięk przestrzenny.

Przedstawiciele Apple'a ogłosili już w maju, że subskrybenci usługi Music bez dodatkowych opłat będą mogli odsłuchać ścieżki wysokiej jakości. Obiecali przy tym wrażenia podobne do tych, jakie zapewniają Tidal HiFi i Amazon Music HD. Początkowo funkcje te trafiły jednak tylko do aplikacji Music dla iOS-a.

Zarówno bezstratne strumieniowanie, jak i dźwięk przestrzenny są ograniczone do niektórych ścieżek. Firma obiecała jednak, że bezstratne przesyłanie strumieniowe pojawi się w całym katalogu, liczącym 75 milionów utworów. Należy pamiętać, że bezstratny dźwięk wymaga połączenia przewodowego między urządzeniem a słuchawkami.

Dźwięk przestrzenny można odtwarzać tylko na wybranych telefonach z Androidem. Apple nie podaje listy takich modeli. Koncern ogłosił wcześniej, że słuchawki AirPods i Beats z chipem H1 lub W1, a także głośniki w najnowszych iPhone'ach, iPadach i Macach będą w stanie obsłużyć dźwiękiem przestrzenny Dolby.

Ścieżki zgodne z technologią Dolby Atmos są łatwe do odnalezienia – znajdują się na wybranych listach odtwarzania i mają specjalne oznaczenia.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: Apple, Android
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto