A A A

Apple TV działa w systemie Android TV

2 czerwca 2021, 14:00
Nieprawdopodobna pogłoska właśnie stała się faktem.
Apple TV działa w systemie Android TV

Pomimo wszystko

Wydarzenie, które jeszcze jakiś czas temu było nie do pomyślenia, właśnie stało się faktem – usługa Apple TV została udostępniona na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Android TV. Wszyscy zainteresowani mogą pobrać odpowiednią aplikację ze sklepu Google Play i cieszyć się pokaźną biblioteką nowych seriali. By z niej skorzystać, wystarczy mieć zainstalowany system w wersji co najmniej 8.0.

 

I jeszcze coś

Jest to zmiana o tyle istotna, że dzięki niej aplikacja może znaleźć teoretycznie nawet 80 milionów nowych odbiorców. Tyle osób korzysta bowiem z urządzeń bazujących na systemie Android TV. Do tej pory Apple wyraźnie się od niego odcinał, traktując platformę Google’a jako konkurencję.

Poszerzanie zasięgu na tym się nie kończy. Umowę z gigantem z Cupertino zawarła też Nvidia, dzięki czemu Apple TV trafi również na urządzenia Shield TV.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto