A A A

Apple aktualizuje stare iPhone'y i iPady

24 lipca 2019, 10:50
Poprawne działanie systemu GPS w niektórych iPhone'ach i iPadach wprowadzonych w 2012 r. lub wcześniej wymaga uaktualnienia systemu iOS. Nowa wersja oprogramowania powinna zostać wdrożona przed 3 listopada br.
Apple aktualizuje stare iPhone'y i iPady

Urządzenia, które wymagają aktualizacji, to: iPhone 5, iPhone 4s, iPad (4. generacji) Wi-Fi + GSM, iPad mini (1. generacji) Wi-Fi + GSM, iPad 2 Wi-Fi + GSM, iPad (3. generacji) Wi-Fi + GSM. Co ważne, awaria nie dotyczy iPada, który ma tylko Wi-Fi.

Aktualizacja systemu iOS ma na celu zachowanie poprawnych wskazań lokalizacji GPS oraz daty i godziny. Aby to zrobić, trzeba wejść w opcje Ustawienia –> Ogólne i wybrać Aktualizacja oprogramowania. Jak podano na stronie wsparcia technicznego Apple, po uaktualnieniu iPhone'a lub iPada warto sprawdzić, czy przebiegło ono pomyślnie: opcje Ustawienia –> Ogólne –> To urządzenie... – tu w pozycji Wersja oprogramowania widoczny jest jej numer. Dla iPhone'a 5 i iPada (4. generacji) Wi-Fi + GSM aktualna wersja to iOS 10.3.4, dla pozostałych ww. urządzeń – iOS 9.3.6.

fot. 123RF


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto