A A A

Apple chce mieć własną sieć bezprzewodową

27 grudnia 2019, 07:30
Własna sieć komunikacji satelitarnej ma uniezależnić Apple od dostawców telekomunikacyjnych.
Apple chce mieć własną sieć bezprzewodową

Jak donosi Mark Gurman z redakcji Bloomberga, koncern Apple ma w planach utworzenie własnej sieci satelitarnej. Program jej wdrożenia jest na razie w powijakach i może zostać w każdej chwili zamknięty, jednak na razie nad przygotowaniem sieci pracuje cały sztab ekspertów – inżynierów kosmicznych i specjalistów ds. łączności satelitarnej.

Wysyłka i odbiór sygnału ma się docelowo odbywać bezpośrednio za pomocą urządzeń klientów Apple'a. Grupa specjalistów opracowuje zarówno optymalne podsystemy, jak i (prawdopodobnie) całe satelity. Może się jednak okazać, że same podzespoły wystarczą, a umieszczenie ich ograniczy się do wykorzystania satelitów innych firm, z którymi Apple nawiąże współpracę.

Stworzenie własnej sieci satelitarnej nie tylko uniezależniłoby koncern Apple od zewnętrznych dostawców, ale i poprawiło dokładność usług lokalizacyjnych oraz map firmy. Poza tym korporacja z Cupertino mogłaby wejść na rynek telekomunikacyjne z własną ofertą sieciową. Nie tylko dla swoich urządzeń.

 

fot. SpaceX/Unsplash


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto