A A A

Apple czasowo zamyka sklepy stacjonarne

21 grudnia 2020, 10:20
W jednym z najgorętszych okresów zakupowych koncern z Cupertino został zmuszony do zamknięcia jednej piątej placówek sprzedających jego urządzenia.
Apple czasowo zamyka sklepy stacjonarne

Świąteczny szczyt zakupowy przeniesie się do sieci

Wszystkie 53 działające w Kalifornii sklepy stacjonarne Apple'a zostają czasowo zamknięte przed świętami Bożego Narodzenia i nowym rokiem, czyli w jednym z najbardziej intensywnych okresów zakupowych.

 

Nie tyko USA

Przyczyną decyzji o zaprzestaniu zwykłej sprzedaży są oczywiście ograniczenia związane z epidemią Covid-19. Ogółem działa obecnie 401 spośród wszystkich 509 placówek stacjonarnych Apple'a na całym świecie.

Niedawno koncern z Cupertino zamknął wszystkie 18 sklepów w Niemczech i Holandii. Zrobiono to już po raz drugi. Czasowo przestaje działać też 16 placówek w Wielkiej Brytanii, Brazylii i Meksyku.

Z kolei większość działających jeszcze w USA sklepów ogranicza działalność do ekspresowego wydawania urządzeń zamówionych wcześniej online i świadczenia pomocy technicznej. Klienci muszą wcześniej ustalić datę odwiedzin.

fot. Apple


Adam Wiśniewski
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto