A A A

Apple grozi konsekwencjami

3 czerwca 2020, 10:20
Koncern z Cupertino żąda zwrotu skradzionych smartfonów.
Apple grozi konsekwencjami

„To urządzenie jest śledzone" – informuje Apple.

W Stanach Zjednoczonych wciąż trwają antyrządowe protesty po śmierci George'a Floyda. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, towarzyszą im akty grabieży.

 

Apple wśród poszkodowanych

Tim Cook, dyrektor generalny Apple'a, podjął decyzję o zamknięciu niektórych firmowych punktów sprzedaży w USA. Mimo to przestępcy splądrowali sklepy w Filadelfii, Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco i Waszyngtonie. Wynoszono z nich wszystko, co miało jakąkolwiek wartość.

W serwisie Twitter pojawiły się informacje, że osoby próbujące uruchomić iPhone'y zdobyte podczas kradzieży są ostrzegane przez Apple'a przed konsekwencjami popełnienia przestępstwa. „To urządzenie zostało wyłączone i jest śledzone. Lokalne władze zostaną powiadomione" – komunikuje firma, żądając jednocześnie zwrócenia aparatu.

Jak wiadomo, Apple oferuje legalnym użytkownikom sprzętu własnej marki usługę lokalizowania zgubionych lub skradzionych smartfonów, tabletów i laptopów. Tym razem można się przekonać, jak działa technologia zabezpieczająca przed korzystaniem ze sprzętu nielegalnie wyniesionego ze sklepu.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto