A A A

Apple i Google usuwają aplikację Nawalnego

17 września 2021, 11:45
Mobilna aplikacja wskazująca kontrkandydatów partii Jedna Rosja zniknęła z App Store i Google Play.
Apple i Google usuwają aplikację Nawalnego

Podwinięte ogony

Firmy Apple i Google zablokowały we własnych sklepach aplikację krytyka władzy w Moskwie, Aleksieja Nawalnego.

Program Навальный („Nawalny") zniknął z platform App Store i Google Play dzisiaj, 17 września, czyli w dniu, w którym rozpoczynają się wybory parlamentarne w Rosji. Aplikacja służyła do wskazywania kontrkandydatów promoskiewskiej partii Jedna Rosja.

W ubiegłym miesiącu Roskomnadzor – rosyjski organ nadzorujący komunikację – zażądał od Google'a i Apple'a usunięcia aplikacji, utrzymując, że służy ona do „promowania działalności organizacji ekstremistycznych".

Firma Apple wyłączyła również funkcję Private Relay, która pozwala ukryć adres IP użytkownika w Rosji. Władze Federacji Rosyjskiej zablokowały ponadto dostęp do kilkudziesięciu stron internetowych związanych z Nawalnym.

Iwan Żdanow, jeden z praawników reprezentujących Nawalnego, napisał na Twitterze: „Usunięcie aplikacji Nawalny ze sklepów to haniebny akt cenzury politycznej. Autorytarny rząd i propaganda Rosji będą zachwycone".

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto