A A A

Apple już myśli o sieci 6G

19 lutego 2021, 13:30
Firma zatrudnia nowych specjalistów od łączności sieciowej.
Apple już myśli o sieci 6G

Krok w przyszłość

Co prawda wielu użytkowników nie ma jeszcze telefonu zgodnego ze standardem 5G, ale branża technologiczna już teraz myśli o jego następcy. 6G ma zadebiutować co prawda dopiero w okolicach 2030 roku, zaoferuje za to około 100 razy szybszą transmisję danych. Agencja Bloomberg informuje, że Apple już zaczyna rekrutować inżynierów specjalizujących się w łączności bezprzewodowej. Firma chce wziąć bardziej aktywny niż dotychczas udział w tworzeniu kolejnego standardu.

 

Praca na lata

Oferta pracy jest warta rozważenia, bo badania mogą potrwać naprawdę długo. Koncern zapewnia, że ten etap tworzenia sieci potrwa przynajmniej dekadę. Już teraz pojawiają się pogłoski, że firma postrzega technologię 6G jako okazję do wzmocnienia swojej pozycji na rynku. Mają istnieć plany budowy przez Apple’a własnych satelitów, które zostaną wystrzelone na orbitę i będą komunikować się bezpośrednio z odbiornikami. Byłby to krok w przyszłość względem tradycyjnej sieci nadajników.

Nim jednak przyszłość nadejdzie, Apple będzie skupiać się na produkcji kolejnych iPhone’ów zgodnych ze standardem 5G. Spółka poinformowała, że „dwunastki" są obecnie najpopularniejszym na świecie telefonem zgodnym z 5G.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto