A A A

Apple kasuje komentarze

2 marca 2009, 12:04
Wolność słowa przejawiająca się możliwością nieograniczonego wyrażania na forum swoich opinii to przywilej, którym od lat cieszyli się nie tylko dziennikarze, ale także internauci. Apple postanowiło zmienić te zwyczaje - w dobrej wierze.
Apple kasuje komentarze

Od początku istnienia internetowego sklepu AppStore oferującego aplikacje do iPhone'a i iPoda Touch, zarejestrowani użytkownicy (niekoniecznie nabywcy programów) mogli komentować dostępne produkty. Opinie zawarte w komentarzach były jednym z podstawowych sposobów reklamy dla deweloperów tworzących aplikacje umieszczane w sklepie AppStore (przypomnijmy, że AppStore to platforma dla programistów tworzących aplikacje na iPhone'a i iPoda Touch, którzy mogą legalnie dystrybuować swoje produkty tylko pod warunkiem umieszczenia ich właśnie w tym sklepie).

Jakiś czas temu Apple zablokowało możliwość umieszczania komentarzy przez użytkowników, którzy nie kupili komentowanego programu. Dzięki temu uniemożliwiło wystawianie komentarzy przez samych twórców, tłumacząc to chęcią zapobieżenia autopromocji. Zapobiegło to również wypowiadaniu się osób, które nie będąc użytkownikami danego produktu, faktycznie nie bardzo mają pojęcie, o czym mówią.

Takie komentarze umieszczone przed wprowadzeniem blokady ciągle jednak były dostępne na stronach AppStore. W ostatnich dniach Apple postanowiło pozostawić tylko opinie pochodzące od nabywców komentowanych aplikacji. Wszystkie inne zostały usunięte.

Źródło: TechSpot


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto