A A A

Apple kolejny raz blokuje jailbreak

2 czerwca 2020, 16:30
Nowa łatka naprawia ostatni błąd systemu.
Apple kolejny raz blokuje jailbreak

Hakerzy szybko uporali się z zabezpieczeniami iOS-a 13.5.

Po pojawieniu się jailbreaka podejrzewano, że szybkie złamanie zabezpieczeń systemu ma związek z poważną luką pozostawioną przez Apple'a. Gigant już naprawił usterkę.

 

Niebezpieczny i... przydatny

Jailbreak ma swoje dobre i złe strony. Zwiększa uprawnienia użytkownika w systemie, ale też ułatwia pracę hakerom poprzez zdjęcie zabezpieczeń. Jeżeli obawiacie się o bezpieczeństwo swoich danych, to najlepiej pobrać aktualizację do wersji 13.5.1. Zablokuje to jednak możliwość korzystania z jailberaka.

Apple załatał w tej aktualizacji odkryty zaledwie kilka dni po premierze 13.5 błąd. W systemie pojawiła się też inna, przydatna funkcja usługi Face ID, która ułatwia odblokowywanie urządzenia przy noszeniu maseczki. Usprawniono też komunikator Face ID.

 

Kolejna runda

Następne przełamanie zabezpieczeń jest z pewnością kwestią czasu, tym niemniej Apple kolejny raz rzuca hakerom wyzwanie. Ciekawe, czy nowa wersja wytrzyma napór nieco dłużej niż poprzednia – wtedy wystarczyły niecałe 4 dni.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto