A A A

Apple ma pomysł na rewolucję w trackpadach?

20 maja 2020, 15:45
Nowy patent firmy przedstawia ciekawy pomysł na gładzik.
Apple ma pomysł na rewolucję w trackpadach?

Touchpad może w przyszłości wyglądać zupełnie inaczej.

Przez lata w trackpadach nie dochodziło do większych zmian. Działają wciąż tak samo, choć niektóre pozwalają już na obsługę gestami. Wygląda na to, że Apple ma pomysł, jak przerwać stagnację.

 

Gładzik ruchomy?

Obecnie touchpad ma po prostu formę niewielkiego prostokąta umieszczonego pod spacją. Jego obecność sprawia jednak, że pod klawiaturą znajduje się sporo niewykorzystanej przestrzeni.

Zgłoszony przez firmę Apple patent zakłada, że funkcję gładzika będzie mógł pełnić... dowolny fragment podpórki pod nadgarstki.

To oczywiście generuje wiele problemów, których rozwiązania patent nie wyjaśnia. Czy firma ma w planach jakiś system odróżniający zwykłe oparcie rąk od intencjonalnego ich przesuwania w celu wywołania interakcji? Być może touchpad będzie po prostu ruchomy i użytkownik zyska możliwość ustawienia go w wygodnym dla siebie miejscu.

Nie wiadomo jednak, czy projekt w ogóle wyjdzie poza etap patentu i ujrzy światło dzienne.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto