A A A

Apple może zbudować własny samochód

22 grudnia 2020, 06:45
Wygląda na to, że koncern z Cupertino odkurzył projekt pojazdu elektrycznego.
Apple może zbudować własny samochód

To nie musi być iCar

Agencja Reutera informuje, że firma Apple przymierza się do wyprodukowania w 2024 roku własnego pojazdu elektrycznego.

 

Drugie podejście

Koncern z Cupertino już wcześniej planował budowę samochodu elektrycznego w ramach zainicjowanego w 2014 roku Projektu Titan, który jednak rozwijał się z oporami. Teraz, jak twierdzi Reuters, plany odświeżono.

Najważniejszym elementem pojazdu miałyby stać się akumulatory nowej generacji, tańsze w produkcji i zapewniające większy zasięg niż współczesne modele baterii. Samochód ma być także wyposażony w zestaw czujników lidarowych, które pozwalają uzyskać trójwymiarowy obraz otoczenia systemom autonomicznej jazdy i układom wspomagania kierowcy. Te podzespoły miałyby zostać dostarczone przez zewnętrznego producenta (Apple może też wykorzystać samodzielnie zaprojektowane czujniki typu LIDAR).

 

Od zera czy z partnerem?

Produkowanie samochodów jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Według Reutersa firma Apple nie zdecyduje się na samodzielne budowanie pojazdów, lecz będzie polegać na platformie dostarczonej przez któryś koncern motoryzacyjny, a sama zajmie się wytwarzaniem akumulatorów oraz systemów autonomicznej jazdy.

fot. YouTube


Adam Wiśniewski
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto