A A A

Apple na celowniku Rosji

8 sierpnia 2019, 15:40
Rosyjski urząd antymonopolowy bada skargę złożoną na producenta iPhone'ów.
Apple na celowniku Rosji

Federalna Służba Antymonopolowa Rosji (FAS) rozpatruje skargę złożoną na koncern Apple przez firmę Kaspersky Lab. Rosyjski urząd sprawdza, czy Apple nie nadużywa dominującej pozycji jako producent systemu iOS oraz właściciel platformy App Store.

Kaspersky Lab zarzuca Apple'owi, że nowa wersja oprogramowania kontroli rodzicielskiej Safe Kids (produkowana właśnie przez Rosjan) nie pojawiła się w internetowym sklepie App Store. Starsze wydanie narzędzia jest z kolei mniej funkcjonalne niż dostarczana przez koncern z Cupertino aplikacja Screen Time, również służąca do nadzorowania treści oglądanych przez dzieci.

Wniosek o rozpatrzenie sprawy został złożony już w marcu bieżącego roku. Zdaniem przedstawicieli rosyjskiej firmy ich narzędzie spełnia wszystkie warunki niezbędne do tego, aby znaleźć się w App Store. Spółka żąda również wskazania dodatkowych kryteriów kwalifikowania aplikacji przed umieszczeniem ich w sklepie Apple'a (o ile jakiekolwiek dodatkowe warunki są stawiane zewnętrznym autorom oprogramowania).


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Rusza certyfikacja Wi-Fi 6
16 września 2019
Organizacja Wi-Fi Alliance rozpoczyna certyfikowanie urządzeń zgodnych ze standardem 802.11ax.Gracz ukarany więzieniem za swating
16 września 2019
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto