A A A

Apple nakazuje pracownikom nosić kamery osobiste w celu uniknięcia wycieków

30 czerwca 2021, 14:00
Koncern stara się zablokować źródła wycieków na temat nieosiągalnych jeszcze produktów.
Apple nakazuje pracownikom nosić kamery osobiste w celu uniknięcia wycieków

Pracownicy jak policjanci

Jak informuje portal Front Page Tech, gigant z Cupertino podjął radykalne działania w celu ograniczenia sytuacji, w których pracownicy przesyłają mediom zdjęcia produktów jeszcze przed ich premierą. Apple zmusi niektórych pracowników do noszenia przypiętych do ciała kamer osobistych wzorowanych na policyjnych modelach Axon Body 2. Według Front Page Tech, pracownicy mają obowiązek noszenia specjalnych kamer już od kilku tygodni. Nakaz dotyczy jednak osób zatrudnionych w wybranych działach, a nie wszystkich pracowników Apple'a.

 

Apple kontra wycieki

Apple od dawna zmaga się z problemem wycieków informacji na temat nowych produktów: często już przed premierą znane jest ich wzornictwo albo specyfikacja. W 2018 roku pracownicy firmy otrzymali oficjalne zawiadomienie, ostrzegające ich przed informowaniem mediów o nadchodzących produktach i grożące procesami sądowymi. Zawiadomienie, które zabraniało przekazywani informacji... wyciekło jednak do mediów.

Również w 2021 r. Apple wysłał listy z ostrzeżeniami osobom często zaangażowanym w wycieki, między innymi Concept Creatorowi, który miesiące przed premierą upublicznił zdjęcia kolorowych iMaców i AirTagów. Wiadomość od giganta z Cupertino otrzymał też użytkownik ukrywający się pod pseudonimem Kang, którego nieoficjalne informacje o przygotowywanych dopiero produktach Apple'a sprawdzają się w 97% (według portalu AppleTrack).

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Tagi: kamery, Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto