A A A

Apple nie chciał Tesli

23 grudnia 2020, 08:50
Elon Musk reaguje na informacje o samochodzie koncernu z Cupertino.
Apple nie chciał Tesli

Brak synchronizacji

Koncern Apple mógł nabyć Teslę za cenę odpowiadająca jedną dziesiątej jej obecnej wartości – twierdzi Elon Musk.

 

Czarne dni Tesli

Musk utrzymuje, że proponował Apple'owi nabycie Tesli w roku 2017 właściwie za półdarmo. Przedsiębiorstwo dzieliły od bankructwa pojedyncze tygodnie. Rzecz miała miejsce tuż przed wprowadzeniem pojazdu Tesla Model 3.

Tim Cook, szef Apple'a, odmówił jednak spotkania z Muskiem. Właściciel Tesli wraca do wydarzeń sprzed trzech lat tuż po pojawieniu się pogłosek o planowanej przez koncern z Cupertinoo budowie własnego samochodu elektrycznego.

Jednym z głównych powodów, dla których firma Apple miałaby ponownie zainteresować się budowaniem samochodów, jest podobno znaczący postęp w pracach nad bateriami. Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, mający zasilać pojazdy Apple'a, charakteryzuje się rzekomo większą gęstością energii na jednostkę masy niż dotychczasowe konstrukcje; przekładałoby się to na zwiększenie zasięgu samochodu przy zmniejszeniu jego masy.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto