A A A

Apple nie zdecyduje się na architekturę ARM

21 stycznia 2015, 10:30
Intel może spać spokojnie - Apple nie zamierza zrezygnować z układów Intela kosztem architektury ARM.
Apple nie zdecyduje się na architekturę ARM

Plotki dotyczące przesiadki Apple na procesory z architekturą ARM pojawiają się regularnie. Biorąc pod uwagę transfer z PowerPC na Intela w przeszłości, wymiana procesorów na ARM nie jest wykluczona. Zwłaszcza, że Apple chce by OS X upodobnił się do iOS-a.

Na ten moment jednak zamiana Intela na ARM jest wykluczona. Wystarczy spojrzeć na programy dostępne na OS X, których funkcjonalność w nowym środowisku nie byłaby taka sama. To kolosalne przedsięwzięcie wymagałoby od deweloperów i programistów stworzenia każdego z programów od nowa.

- Słyszałem te plotki. Nasze relacje z Apple są bardzo mocne, a ich produkty wysoko cenione. Apple zawsze wybiera dostawców, którzy zapewniają im największe pole do innowacji. Ta firma właśnie bazuje na innowacjach. Naszym zadaniem jest tworzenie satysfakcjonujących Apple komponentów i robienie tego lepiej od konkurencji. I dlatego chcą cały czas z nami współpracować. Budzę się każdego ranka i mam pewność, że dostarczamy podzespoły będące konkurencyjne pod względem ceny, wydajności i niezawodności. Niezależnie od tego, czy to Apple, Lenovo czy Dell - powiedział Brian Krzanich.

Ta wyważona wypowiedź musi na razie wystarczyć jako faktyczne zapewnienie o dobrych relacjach obu firm. Intel nie może sobie pozwolić na stratę tak cennego partnera.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościFacebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto