A A A

Apple opatentował kolejne produkty ze szkła

20 listopada 2021, 12:20
Wyobraź sobie iPhone'a, Apple Watcha i Mac Pro w wieżowej obudowie wykonane całkowicie ze szkła.
Apple opatentował kolejne produkty ze szkła

Apple szykuje szklaną rewolucję?

Koncern z Cupertino od około 8 lat zgłasza wnioski patentowe dotyczące możliwych przyszłych urządzeń z całkowicie szklaną obudową. Równo rok temu Apple opatentował komputer stacjonarny i iPad w wersji ze szkła. Z kolei 16 listopada br. Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA oficjalnie przyznał firmie z jabłuszkiem patenty na kolejne urządzenie z całkowicie szklaną obudową: iPhone'a, Mac Pro w wieżowej obudowie i Apple Watcha.

Całkowicie szklany iPhone nikogo by nie zaskoczył, ale wieża PC wykonana ze szkła jest dość zaskakującym pomysłem i pokazuje, że Apple znów pomyślał „inaczej".

We wniosku patentowym gigant skupił się głównie na opisie szklanego iPhone'a. Urządzenie ma mieć sześcioboczną szklaną obudowę. Wzdłuż dolnej krawędzi telefonu powinny być wyświetlane powiadomienia (np. ceny akcji, aktualna temperatura), a boczne przyciski umieszczone na zakrzywionej krawędzi, mają pozwalać na włączenie trybu lotniskowego, Wi-Fi i kontrolę głośności. W zgłoszenie wskazana jest również możliwość umiejscowienia wyświetlacza z tyłu telefonu, a także ulokowania w urządzeniu sześciu obszarów wyświetlania.

fot. USPTO


Katarzyna Bielińska
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rewolucyjna przyczepa Airstream
26 stycznia 2022
Thor Industries – producent pojazdów rekreacyjnych zaprezentował przyczepę Airstream eStream wspomaganą holowaniem elektrycznym.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto