A A A

Apple opatentował sposób na składany wyświetlacz

6 lutego 2020, 11:15
Opracowanie własnego patentu na zginane wyświetlacze w telefonach nie oznacza, że Apple planuje sprzedaż składanych smartfonów lub tabletów.
Apple opatentował sposób na składany wyświetlacz

Zdaniem specjalistów z Apple'a wadą dostępnych obecnie urządzeń ze zginanymi wyświetlaczami jest to, że po pewnym czasie użytkowania, czyli wielokrotnym składaniu i rozkładaniu telefonu, powstaje nieprzyjemne dla oka zagięcie. Firma opracowała więc składane urządzenie, które wykorzystuje ruchome klapy zapobiegające gnieceniu się ekranu po jego złożeniu.

Według patentu opublikowanego przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych mechanizm zawiasu zapewnia odpowiednie oddzielenie pierwszej i drugiej części wyświetlacza. Po rozłożeniu urządzenia ruchome klapy rozciągają się, aby zakryć szczelinę, a następnie chowają, gdy urządzenie jest złożone.

Apple zdecydował się zgłosić taki patent, ponieważ w jego przekonaniu dostępne obecnie w sprzedaży składane smartfony nie spełniają wystarczająco wymogów jakościowych. Samsung Galaxy Fold i Mate X Huawei mają zauważalne zagięcia na składanej części wyświetlacza, a nowa Motorola Razr, choć dzięki unikalnemu projektowi zawiasów uniknęła tego problemu, wydaje czasem trzeszczące dźwięki po otwarciu lub zamknięciu.

Składane smartfony to jeszcze technologiczna nowość i na pewno jest w tej dziedzinie sporo miejsca na innowacje. Apple wykazało zainteresowanie tą technologią, zgłaszając w ciągu ostatnich lat kilka patentów na składane urządzenia i mechanizmy. Na razie jednak nie wiadomo, czy firma kiedykolwiek wyprodukuje składany iPhone lub iPad.

fot. Apple

 


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto