A A A

Apple opatentowało wyświetlacz z czujnikami obrazu

21 maja 2009, 13:52
Wczoraj amerykański urząd patentowy zatwierdził ochronę prawną dla wyświetlacza mającego zarówno elementy odtwarzające obraz, jak i światłoczułe. Czujniki uporządkowane są w postaci rastra i nie przeszkadzają sobie wzajemnie dzięki specjalnej konstrukcji zaślepkom. Do czego posłuży nowy patent?
Apple opatentowało wyświetlacz z czujnikami obrazu

Nowy wyświetlacz zwany także macro charge-coupled device (macro-CCD) zastąpi wbudowane nad ekranem komputerów przenośnych kamery internetowe. Wynika z tego, że ekrany zespolone z elementami światłoczułymi pozwolą zaoszczędzić miejsce. Ponadto nowe urządzenia mają być wykorzystane nie tylko w komputerach, ale także do robienia zdjęć w ciemnych pomieszczeniach.

Patent przyznano także dla przycisku Multi Button w skonstruowanej przez Apple'a myszy Mighty Mouse. Patenty noszą numery 7,535,468 i 7,535,458.

Źródło: ArsTechnica


Paweł Bijata
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Mały brexit Wielkiej Brytanii
21 października 2019
Rząd Wielkiej Brytanii wycofuje się z projektu blokady wiekowej, ograniczającej mieszkańcom wysp dostęp do pornografii.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto