A A A

Apple opublikował listę urządzeń zakłócających pracę sprzętu medycznego

29 czerwca 2021, 07:00
Niektóre gadżety Apple’a lepiej trzymać z dala od defibrylatorów i rozruszników.
Apple opublikował listę urządzeń zakłócających pracę sprzętu medycznego

Serce nie sługa

Apple zaktualizował pod koniec zeszłego tygodnia dokumentację swoich produktów. Firma poinformowała, które urządzenia należy trzymać w bezpiecznej odległości od sprzętu medycznego takiego jak defibrylatory albo rozruszniki serca. Wskazane produkty mogą przyczynić się bowiem do zakłócania ich pracy

Mając styczność ze sprzętem umieszczonym na liście zaleca się zachowanie odległości co najmniej 15 centymetrów (6 cali) lub dwukrotnie większej, jeżeli urządzenie jest ładowane bezprzewodowo. Apple zaleca też, by osoby korzystające z rozrusznika konsultowały się z lekarzem, jeżeli potrzebują dokładniejszych wytycznych. Opublikowana lista okazuje się dość długa:

 

  • AirPods, AirPods Pro oraz AirPods Max wraz z pudełeczkiem ładującym i etui smart Case
  • Apple Watch wraz z akcesoriami ładującymi
  • HomePod oraz HomePod mini
  • iPady mini, Air, Pro wraz z etui ładującymi i klawiaturą Smart Keyboard
  • iPhone 12 wraz z akcesoriami MagSafe
  • Macki mini, Pro, MacBooki, iMac wraz z wyświetlaczem Pro Display XDR
  • Słuchawki Beats Flex, X, PowerBeats Pro i UrBeats 3

 

Przyznanie do błędu?

To oczywiście nie wszystkie produkty Apple’a wykorzystujące magnesy, ale producent utrzymuje, że pozostałe gadżety nie powinny wpływać na pracę sprzętu medycznego. Opublikowana przez koncern lista jest odpowiedzią na badanie organizacji American Heart Association. Towarzystwo przeanalizowało wpływ iPhone’a 12 Pro Max na 14 różnego typu kardiowerterów, rozruszników i defibrylatorów. Testy wykazały, że aż 11 z nich było podatnych na zakłócenia. Telefon powodował problemy po zbliżeniu go na odległość 1,5 cm od urządzeń. W przypadku defibrylatorów następowało całkowite przerwanie działania.

Autorzy badań komentują, że pomimo wcześniejszych przypuszczeń dotyczących wyników, tak duża siła oddziaływania stosowanych przez Apple’a magnesów na sprzęt medyczny była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Gigant z Cupertino tuż po premierze iPhone’a 12 też ostrzegał przed wpływem własnych produktów na urządzenia medyczne, ale z opublikowaniem dokładnej listy mimo wszystko zwlekał aż do 25 czerwca.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto