A A A

Apple ostrzega przed akcesoriami MagSafe

25 stycznia 2021, 15:00
Modele iPhone 12 oraz niektóre akcesoria Apple'a mogą zakłócić pracę rozruszników serca i innych urządzeń medycznych.
Apple ostrzega przed akcesoriami MagSafe

Uwaga na magnesy

Już w ubiegłym roku koncern z Cupertino ostrzegał, że iPhone'y oraz akcesoria takie jak ładowarki MagSafe mogą wpływać na działanie urządzeń medycznych.

 

Więcej dla Amerykanów

Na liście zagrożonych urządzeń znalazły się rozruszniki serca oraz defibrylatory. Zakłócenia miałyby wynikać z faktu, że zarówno smartfony, jak i akcesoria zawierają magnesy. Firma Apple uspokajała od razu: „(...) wszystkie modele telefonu iPhone 12 zawierają więcej magnesów niż poprzednie modele telefonu iPhone, nie przewiduje się, że będą stwarzać większe ryzyko zakłóceń magnetycznych w urządzeniach medycznych niż poprzednie modele telefonu iPhone", jednak zalecała skonsultowamnie się z lekarzem,w celu dokonania oceny ewentualnego zagrożenia.

Ostatnio na anglojęzycznej stronie pomocy technicznej koncernu pojawił się dodatkowy akapit, którego nie znajdziemy (przynajmniej na razie) w wydaniu polskim. Datowana na 23 stycznia poprawka brzmi następująco:

Urządzenia medyczne, takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące na magnesy i fale radia w bliskim kontakcie. Aby uniknąć potencjalnych interakcji z tymi urządzeniami, trzymaj iPhone'a i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości od urządzenia medycznego (większej niż 6 cali/15 cm lub większej niż 12 cali/30 cm w przypadku bezprzewodowego ładowania). Skonsultuj się też z lekarzem i producentem urządzenia, aby otrzymać szczegółowe wytyczne.

fot. Apple


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Studencki Festiwal Informatyczny
13 kwietnia 2021
Kolejna, szesnasta edycja konferencji poświęconej informatyce i nowoczesnym technologiom rozpocznie się 15 kwietnia.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto