A A A

Apple pozwoli nieautoryzowanym serwisom na zakup części zamiennych

30 sierpnia 2019, 11:30
Apple dość niespodziewanie wyciąga rękę w kierunku nieautoryzowanych serwisów.
Apple pozwoli nieautoryzowanym serwisom na zakup części zamiennych

Wygląda na to, że polityka Apple'a dotycząca naprawy ich urządzeń w nieoficjalnych punktach serwisowych nieco się zmienia. Po ostatnich debatach dotyczących „prawa do naprawy" i kontrowersji związanych z zablokowaniem ikonki stanu akumulatora po jego wymianie w nieautoryzowanym serwisie, gigant z Cupertino ogłosił nowy program naprawczy dla smartfonów nieobjętych gwarancją.

„Celem lepszego zaspokojenia potrzeb użytkowników, ułatwiamy niezależnym dostawcom w całych USA korzystanie z tych samych zasobów, co nasz autoryzowany serwis." wyjaśnia Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple. Co to oznacza w praktyce?

Niezależni serwisanci będą mogli od teraz ubiegać się o uzyskanie darmowego certyfikatu jakości. Przyznanie go sprawi, że dany zakład będzie miał możliwość zamawiania oryginalnych części (w tej samej cenie co oficjalne serwisy) oraz narzędzi do ich wymiany i przyrządów diagnostycznych. Apple zaoferuje też udział w szkoleniach dotyczących przeprowadzania poszczególnych napraw. Na razie program ma wystartować w USA, ale w przyszłości pojawi się też w innych krajach.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TikTok na szczycie
15 października 2019
Chińska aplikacja społecznościowa jest najchętniej pobieranym oprogramowaniem.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto