A A A

Apple pracuje nad goglami AR

28 października 2019, 07:30
Można przypuszczać, że okulary rzeczywistości rozszerzonej firmy Apple będą miały przyciemniane szkła.
Apple pracuje nad goglami AR

Przedstawiciele firmy Apple złożyli w amerykańskim urzędzie patentowym (USPTO, United States Patent and Trademark Office) wniosek o zastrzeżenie technologii soczewek „o regulowanym systemie nieprzezroczystości". Opisano w nim noszone na głowie urządzenie wyposażone w dwa ekrany, których przejrzystość da się dostosowywać do bieżących potrzeb użytkownika.

Z dokumentu można wywnioskować, że wspomniane urządzenie to okulary rzeczywistości rozszerzonej (AR), które wzbogacono w mechanizm przyciemniania znany choćby z soczewek fotochromowych. We wniosku napisano, że przyrząd będzie „wyświetlał wygenerowane komputerowo treści na wybranych fragmentach obiektów świata rzeczywistego". Regulowana nieprzezroczystość miałaby pomagać w oglądaniu grafiki w jasnym świetle lub pozwalała całkowicie odciąć się od otoczenia (na przykład podczas oglądania filmu lub czytania wiadomości).

Samo zgłoszenie wniosku do USPTO pozwala przypuszczać, że Apple pracuje nad nową technologią obrazowania AR. Firma mocno promuje własną platformę rzeczywistości rozszerzonej ARKit, a zatem rozsądne byłoby przygotowanie kolejnego urządzenia.

fot. Apple


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto