A A A

Apple prosi specjalistów o pomoc przy tworzeniu nowego systemu

28 lutego 2011, 12:50
Apple prosi specjalistów o pomoc przy tworzeniu nowego systemu

Znacząca zmiana w polityce firma Apple. Wraz z udostępnieniem testowej wersji systemu Mac OS X Lion deweloperom, firma postanowiła również zaprosić do współpracy osoby zajmujące się tematyką bezpieczeństwa.

Kilka osób zaangażowane w odkrywanie luk w systemie Mac OS dostało zaproszenia do testowania jego najnowszego wydania. Muszą one jednak podpisać stosowne oświadczenia blokujące im możliwość publikacji swoich spostrzeżeń przed wydaniem finalnej wersji produktu. Wśród zaproszonych osób znajduje się m.in. Dino Dai Zovi – współautor publikacji poświęconej łamaniu zabezpieczeń w systemie Mac OS.

Apple po raz pierwszy w swojej historii zdecydowało się na taki krok – nie chowa głowy w piasek, a występuje do specjalistów o pomoc. Z pewnością sprawi to, że Mac OS będzie bardziej bezpieczny – może Microsoft również powinien podążyć tą drogą? Skorzystalibyśmy na tym wszyscy.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto