A A A

Apple przejmuje dział modemów Intela

23 lipca 2019, 12:50
Koncern z Cupertino chce zapłacić miliard dolarów za personel i patenty związane z modemami 5G.
Apple przejmuje dział modemów Intela

Już w przyszłym tygodniu Apple może przejąć od Intela dział zajmujący się wytwarzaniem układów modemowych 5G – twierdzi „The Wall Street Journal". Cena zakupu ma wynieść miliard dolarów.

W kwietniu bieżącego roku firma Intel poinformowała, że rezygnuje z prac nad modemami działającymi w sieciach 5G. Stało się tak na skutek porozumienia zawartego przez Apple'a i przedsiębiorstwo Qualcomm. Koncern z Cupertino postanowił montować w swoich iPhone'ach układy modemowe piątej generacji wytwarzane właśnie przez Qualcomm, ponieważ okazało się, że Intel nie zdoła dostarczyć układów 5G w czasie przewidzianym przez Apple'a jako moment wprowadzenia do sklepów smartfonów kolejnej generacji.

Bob Swan, dyrektor generalny Intela, oświadczył wówczas, że bez klienta tak dużego jak Apple dalsze prace nad chipami modemowymi nie mają sensu. Z kolei dla Apple'a ten właśnie dział Intela jest cenny ze względu na doświadczony personel oraz portfel patentów związanych z technologią 5G.

Apple od dawna był głównym klientem Intela w dziedzinie modemów – inni znaczący wytwórcy smartfonów bazują na układach własnych lub chipach Qualcommu.

fot. Intel


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
CDRnosniki
CDRnosniki
20 sierpnia 2019, 13:54
Te technologie jeszcze do niedawna wydawały się czymś całkowicie nierealnym. Jeżeli Apple wprowadzi 5G do nowych smartfonów to zdecydowanie da mu szansę by stać się pionierem na rynku.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto