A A A

Apple rozważa usługę abonamentową z podcastami

18 stycznia 2021, 09:30
Kolejna firma może pracować nad subskrypcją tego typu.
Apple rozważa usługę abonamentową z podcastami

Nowa opłata

Zarówno Amazon, jak i Spotify odkryły, że podcasty może być świetną metodą zarabiania pieniędzy. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że Spotify planuje objąć je abonamentem. Prawdopodobnie podobny pomysł chce wcielić w życie również Apple.

 

Drożej, ale więcej

Z przecieków wynika, że firma pracuje obecnie nad zupełnie nową platformą, przypominającą nieco Apple Music, a dającą dostęp do podcastów po uiszczeniu miesięcznej opłaty. Nie do końca wiadomo jednak, czy będzie ona obejmować całą bibliotekę, czy tylko specjalną grupę materiałów. Koncern ma prowadzić równocześnie rozmowy z kilkoma firmami produkcyjnymi. Bloomberg podaje, że firma już od maja planuje listę ekskluzywnych słuchowisk.

Taki pomysł nie powinien dziwić: platforma koncernu jest obecnie najpopularniejszym miejscem do słuchania podcastów i przynosi roczne zyski rzędu 800 milionów dolarów. Do tego płatne serwisy z tego typu treściami już od dawna funkcjonują, wystarczy wspomnieć o Luminary czy Stitcherze.

fot. Apple


Krzysztof Kempski
Tagi: Apple, podcast
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto