A A A

Apple sukcesywnie przenosi produkcję do USA

24 września 2019, 12:30
Apple ogłosił, że nowy Mac Pro będzie produkowany w Teksasie. To kolejna inicjatywa firmy w kierunku wspierania krajowej gospodarki.
Apple sukcesywnie przenosi produkcję do USA

Apple potwierdził w oficjalnym komunikacie, że nowy Mac Pro zostanie wyprodukowany w Teksasie. Firma tłumaczy tę decyzję zaangażowaniem na rzecz wzrostu gospodarczego USA. Decyzja ma jednak też związek z nowymi opłatami za import podzespołów z Chin, które administracja Donalda Trumpa nałożyła na amerykańskich przedsiębiorców, aby skłonić ich do przenoszenia produkcji do lokalnych fabryk.

Komputer zostanie wyprodukowany w Austin, w tej samej fabryce, która w 2013 roku zajęła się produkcją wersji Maca Pro o cylindrycznym kształcie. Nowy model (widoczny na zdjęciu) również będzie się cechował nietypowym kształtem. Firma zbuduje go na bazie komponentów pochodzących od kilkunastu amerykańskich firm, między innymi z Arizony, Maine, Nowego Meksyku, Nowego Jorku, Oregonu i Pensylwanii. Apple uważa, że wartość komponentów nowego komputera jest 2,5 razy większa niż poprzedniej jego generacji.

Produkcja Maca Pro w Teksasie jest formą wypełnienia złożonego zobowiązania - firma obiecała zainwestować 350 miliardów dolarów w gospodarkę USA do 2023 roku. W zeszłym roku wydała ponad 60 miliardów dolarów u 9 tysięcy krajowych dostawców w 36 stanach (zamawiano części do produkcji nie tylko Maca, ale też innych gadżetów - np. Corning Incorporated dostarczało szkło na ekrany dotykowe do iPhone'ów i Apple Watchy). Koncern wsparł w ten sposób 450 tysięcy miejsc pracy, a w przyszłości ich liczba we wszystkich rejonach ma wynosić w sumie 2,4 miliona.

Rozszerzenie działalności w Austin to kolejny krok w stronę przenoszenia produkcji Apple'a do USA. W tym roku firma rozszerzyła też swoją obecność w San Diego i Seattle.

 

fot. Apple

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto